Announcements

YÖK compulsory courses for international students (HIST 022 “Atatürk’s Principles and History of Revolution” and TURK 022 “Turkish Language”) are organized in the relevant classes on the following day and hour:

  • HIST 022 Ataturk Principles and History of Turkish Revolution II: Tuesday 09: 30-11: 20 Class: C 117
  • TURK 022 Turkish II: Friday 16: 30-18: 20 Class: C 008
22
Jun
(Turkish) 2017-2018 Yaz Dönemi Final sınavları

Sorry, this entry is only available in Turkish.

18
Jun
(Turkish) UFND 70 Sosyal Sorumluluk Dersi Yaz Okulu Proje Toplantısı

Sorry, this entry is only available in Turkish.

30
May
2017-2018: Single Course Examinations

The single-course exam of all  UFND, YÖK compulsory, General Elective courses  shall be conducted at eYasar (https://e.yasar.edu.tr)  at 12:00 on May 31, 2018. You can reach your single course exam from the quiz and tests section of your course , after you log-in eYasar learning environment.

17
Apr
2017-2018 Spring Semester Final Exam Dates
Final examinations will be conducted between May 9, 2018 and May 14, 2018 in the examination schedule given below. It is the student’s responsibility to complete the exam within the proper exam time, regardless of whether or not the time remain system closes examination after the proper exam time has expired. Final exam will take place at [...]

Yaşar Üniversitesi Açık ve Uzaktan Öğrenme ortamı ve kullanımı hakkında bilgiye Tanıtım ve Destek dokümanlarından, Öğrenme Ortamı Kullanım Kılavuzundan ulaşabilirsiniz. Bunun dışında görüş, öneri ve sistem ile ilgili yaşadığınız sıkıntıları Y Blok 4. kattaki Açık ve Uzaktan Öğrenme Merkezine ya da Çevrimiçi Destek üzeriden bize iletebilirsiniz.

Kurumsal Temel Dersler (UFND), Türkçe olarak verilmekte olan YÖK Zorunlu Dersler (AİİT I ve II, Türk Dili I ve II) ve Sosyal Sorumluluk Projeleri Dersi eYaşar üzerinden çevrimiçi olarak sunulmaktadır. Bu dersler, bireysel olarak öğrenmenizi gerçekleştirebilmeniz adına dersin içeriğine göre farklı etkinliklerle sunulmaktadır. Her bir ders hakkında bilgiye “Ders Tanıtımı” menüsünden ulaşabilirsiniz. Burada ders kapsamında sizlerden beklenen, dersin işleniş biçimi, dersin değerlendirmesi ve etkinlik/ödev/sınav tarihleri hakkında detaylı bilgiler yer almaktadır. Bu derslerde sorumluluğun sizde olduğunu unutmayın!

Çevrimiçi derslere öğrencilerin kayıtlanması dönem başında akademik danışmanların gözetiminde gerçekleşen ders kaydı sürecinde gerçekleşmektedir. Ders kayıtları ile ilgili olarak Öğrenci İşlerinin onayı olmadan sisteme erişemezsiniz.Sisteme giriş yaptıktan sonra dönem için kayıtlı olduğunuz dersler üst menüde yer alan sekmelerde listelenmektedir. Sisteme erişim öğrenci işlerinden gelen bilgiler doğrultusunda sağlandığından ders kaydınızla ilgili olarak bir eksiklik ya da hata olabileceğinden Bölümünüze ve Öğrenci İşleri ile irtibata geçiniz. Sisteme Bilgi İşlem tarafından sağlanan “YaşarID” bilgileriyle giriş yapabilirsiniz. Kullanıcı ve parolanız ile ilgili olarak yaşadığınız sorunlarla ilgili olarak Bilgi İşlem Merkezi ile irtibata geçiniz.

Bunların dışında sistem tarafında yaşadıklarınızla ilgili olarak görüş, öneri ve sorularınızı bizimle Çevrimiçi Destek üzerinden paylaşabilirsiniz.

Derslerin Başlaması: 7 Şubat 2017

Derslerin Kapanışı: 8 Mayıs 2017